| odwiedzin:

Współpraca z AIESECWSPÓŁPRACA PRZEDSZKOLA Z AIESEC


AIESEC jest największą organizacją studencką na świecie. Jest obecny w ponad 110 krajach i zrzesza ponad 85 000 członków. W celu zapewnienia rozwoju przyszłych liderów, AIESEC oferuje swoim członkom doświadczenie liderskie oraz międzynarodowe w ramach praktyk zagranicznych. Osoby biorące udział w wolontariacie za granica działają, aby wpłynąć na lokalne środowisko.

Program może być realizowany w międzynarodowym otoczeniu w takich instytucjach, jak: organizacje pozarządowe, uniwersytety, szkoły, przedszkola lub podczas letnich obozów.

To program praktyk dla ludzi zainteresowanych odkrywaniem i dzieleniem się swoją kulturą. Jest on realizowany przez projekty skupiające się na edukacji kulturalnej, opiece nad dziećmi i budowaniu postaw tolerancyjnych.

W naszej placówce również gościliśmy w dniach 19 - 23.01.2015r.dwie studentki: Sarę z Chin i Sza z Indonezji.

Nasi goście mieli możliwość poznania naszej pracy, kultury przebywając i bawiąc się razem z dziećmi, szczególnie w oddziale dzieci 5-letnich "Wiewiórki" i 6-letnich "Tygryski". Aktywnie brały udział w życiu przedszkola, opiekowały się dziećmi oraz dzieliły się wiedzą na temat życia i kultury krajów z których pochodzą.

Korzyści wynikające z realizacji projektu dla dzieci i nauczycieli:
* budowanie i rozwijanie postaw tolerancyjnych,
* rozwijanie umiejętności językowych (j. angielski),
* zdobywanie wiedzy o kulturze i edukacji w innych krajach.


Dziękujemy za pobyt i finansowe wsparcie studentów naszemu rodzicowi, pani Fortunacie Płusa.
Prowadzenie strony przy współpracy z p. Dorotą Stadnik - Burakowską